Biodegalai

Biodegalai – iš biomasės pagaminti skystieji arba dujiniai transporto degalai.

Didžioji biodegalų dalis gaminama iš maistinių kultūrų.

Biodegalų pagrindinės rūšys yra:

  • bioetanolis,
  • biodyzelinas.

Bioetanolis gaminamas iš krakmolo (bulvių, grūdų), cukraus (cukranendrių, cukrinių runkelių) turinčių žaliavų ir lignoceliuliozės (medienos, šiaudų, komunalinių atliekų). Bioetanolis yra labiausiai pasaulyje paplitę biodegalai. Automobilio variklio techninių pakeitimų nereikia tada, kai bioetanolio priemaišos benzine neviršija 20 proc.

Biodyzelinas gaminamas iš augalinės kilmės aliejaus (sojos, rapsų, linų, saulėgrąžų ir kt.) ir alkoholio (metanolio arba etanolio).

Biodyzelinas, pagamintas iš rapsų aliejaus, pasižymi geriausiomis savybėmis, kadangi yra tinkamiausias naudoti šaltesnio klimato šalyse. Biodyzelinas gali būti naudojamas tiek grynas, tiek ir mišiniuose su tradiciniu dyzelinu. Kaip ir bioetanolio, taip ir biodyzelino mišinius galima naudoti įprastiniuose varikliuose be techninių pakeitimų, jei jo priemaišos benzine neviršija 20 proc.

Palyginti su tradiciniais degalais, naudojant biodegalus į aplinką patenka mažiau kenksmingų medžiagų ir mažinama priklausomybė nuo importuojamų iškastinių energijos išteklių.