Apie projektą

Kasdien naudojamės energetikos paslaugomis: kai uždegame šviesą, įjungiame viryklę, atsukame čiaupą. Tai yra taip kasdieniška, kad įprastai apie šias paslaugas net nesusimąstome, kol gauname sąskaitas ar vartojimo metu iškyla klausimų. Įsibėgėjant liberalizacijos procesui, energetikos paslaugų vartotojai turės patys pasirinkti energijos tiekėjus, tobulėjant technologijoms – patys nuspręsti, kurias iš jų rinktis, todėl labai svarbu suteikti informacijos, kada ir kaip tą atlikti, nepasiklystant plačiuose ir sudėtinguose energetikos sektoriaus labirintuose. Kiekvieno mūsų, kaip energetikos paslaugų vartotojo, išmanančio savo teises ir taupaus, vaidmuo labai svarbus, todėl šios iniciatyvos tikslas – suteikti vartotojams, naudojantiems energiją asmeniniams poreikiams, energetikos pagrindus bei informacijos šaltinius. Tikimės, kad tai paskatins vartotojus aktyviau pasinaudoti turimomis teisėmis energetikos sektoriuje bei priimti išmintingus ir informacija pagrįstus sprendimus.

Svetainė www.energetikosabc.lt – viena iš priemonių, skirtų įgyvendinti Komisijos Energetikos bei geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų vartotojų švietimo ugdymo 2016–2018 metų programą, kurios tikslas yra gerinti energetikos bei geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų vartotojų švietimą, didinti šiose srityse dirbančių vartotojų asociacijų vaidmenį.

Svetainės pavadinimas www.energetikosabc.lt pasirinktas neatsitiktinai. Besikreipiančiųjų į Komisiją vartotojų kreipimųsi analizė rodo, kad energetikos bei geriamojo vandens paslaugų vartotojams vis dar trūksta esminių žinių, pavyzdžiui, kad vartotojas, gyvenantis daugiabutyje, yra atsakingas ne tik už savo buto, bet ir už bendrojo naudojimo patalpų priežiūrą, kad dujų ar geriamojo vandens kainą sudaro dvi dedamosios, kad yra keletas institucijų, nagrinėjančių tarp energetikos vartotojų ir įmonių kylančius ginčus. Todėl svetainėje vartotojai galės rasti pagrindinę, paprastai ir suprantamai pateiktą informaciją apie kiekvieną iš sektorių – elektros, dujų, šilumos, geriamojo vandens tiekimo niuansus, kainodaros principus bei patarimus, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Svetainė bus nuolat atnaujinama, todėl čia bus galima rasti tiek naujienų rubriką, tiek informacijos apie įvairias kitas energetinio raštingumo didinimo iniciatyvas, renginius, seminarus.

Linkime sėkmingai naudotis!